Nabízím on-line návody. Jde o nejúčinnější fyzioterapeutické automobilizace a cviky při tělesných potížích. - více informací

Adresa: Masarykova 37, Brno - centrum
Tel.číslo: +420 777 502 815
Volné termíny a objednání ZDE

Článek - Proč si vybrat fyzioterapii a ne rehabilitaci aneb jak být chytrý, zdravý a navíc ušetřit

Články podle štítků

Proč si vybrat fyzioterapii a ne rehabilitaci aneb jak být chytrý, zdravý a navíc ušetřit


Na první pohled nespornou výhodou klasické rehabilitace je to, že je zdarma. Jak se ukáže, je to výhoda jen zdánlivá. Vlastně ani ta není zdarma, ale je krytá ze zdravotního pojištění, které je nám strháváno z platu. Proto mají někteří lidé pocit, že na ni tedy mají nárok a dvakrát či vícekrát ročně si ji doslovně dopřávají. Zneužívají situace a ta je taková, že státem vybrané peníze ve zdravotnictví dávno nestačí. Zjednodušeně je spolykají drahé operace, přístroje, nepřeberné množství vyšetření a léků. Rehabilitace leží na okraji zájmu a podle toho je i financovaná. Je to obrovská chyba, která má nezměrné důsledky.

Existuje řada lidí, kteří péči zneužívají, když si ji pletou s wellness, a je řada lidí, kteří zoufale a neúspěšně hledají pomoc. Obojí má na svědomí zdravotnický systém, který na nás nemá čas, nehledá souvislosti ani příčinu potíží, neobnovuje tělesnou funkci, ale rozhání bolest léky a obstřiky, škatulkuje nás a ničím nás nemotivuje k zodpovědnosti a starosti o své tělo. Má zkušenost ze tří různých rehabilitačních pracovišť je naprosto stejná. Bohužel. Desetiletí zaběhlý systém neumožňuje žádnou změnu. Výsledek je pak takový...Často se neodhalí skutečná příčina potíží či je terapie nekomplexní a nedotažená do konce. Samotná potíž se terapií jen na čas utlumí nebo rozežene. Nikdo si neláme hlavu s tím, proč se pacienti neustále vracejí se stejnou nebo další potíží. A proč by taky? Vždyť cílem zdravotnického systému a farmaceutických firem není uzdravení člověka. Alespoň podle jejich nastavení a chování. Proto tedy zájem o to, aby byl člověk zdravý, musí mít především on sám. A bohatě se mu to vyplatí. Ze všech hledisek. Fyzického, psychického, společenského a překvapivě i finančního.

Proto vznikla Fyzioterapie. Jde o soukromou zdravotnickou službu založenou na podobném principu jako je rehabilitace ale s rozdílnou filosofií. Jejím cílem je odhalit skutečnou příčinu potíží, zasáhnout tam, s čím si tělo samo neporadí a poté naučit pacienta vnímat a starat se o své tělo. Počáteční finanční investice se nám pak vrátí v podobě ušetřených peněz za léky, injekce, ušetřeným časem nestráveným na vyšetřeních, vyšší příjmem za trvalou pracovní schopnost, lepší náladou a vztahy.

 Tělo máme jen jedno. Vše, co nás v životě potká, se na něm odrazí. Ať jde o úraz, operaci, onemocnění, přetížení, či životní strasti. Není náhoda, že se nám například vytvoří patní ostruha či artróza jen na jedné končetině. V důsledku nějaké poruchy v těle jsme většinově zatěžovali více jednu dolní končetinu. Tělo má velké kompenzační schopnosti, ale pokud nás začne varovat bolestí, omezením, únavou či jinými potížemi, je potřeba vyhledat odbornou pomoc. V těchto případech Všem vřele doporučuji Fyzioterapii. pz


Štítky použité v článku