Nabízím on-line návody. Jde o nejúčinnější fyzioterapeutické automobilizace a cviky při tělesných potížích. - více informací

Adresa: Masarykova 37, Brno - centrum
Tel.číslo: +420 777 502 815
Volné termíny a objednání ZDE

cvičení

Články podle štítků

cvičení

Ať už se nazývá zdravotní, kompenzační, zdravotně-kompenzační či jakékoliv jiné cvičení s cílem odstranit tělesné potíže a cítit se dobře, jedná se v podstatě o totéž. Tímto vyrovnávacím cvičením nahrazujeme nedostatek přirozeného pohybu v dnešním pohodlném životě. Většina lidí má sedavé zaměstnání, jezdí do práce autem či jiným dopravním prostředkem a ve volném čase rovněž nemá dostatek přirozeného pohybu.

Přečíst celý článek...

Lidské tělo a sport

17.Duben 2016
cvičení, zdraví

Není pochyb o tom, že lidské tělo je určené k pohybu.  Je to jedna ze základních vlastností člověka. Mimo přirozený pohyb, tanec a pracovní činnost jde ruku v ruce s pohybem především sportovní aktivita. Jakékoliv cvičení a sportovní aktivita má svůj účel. Motivací je nám sportovní výkon, vyšší kondice, touha po hezčím těle či jen potřeba „vyčistit si hlavu“ a samotná radost z pohybu.

Přečíst celý článek...

Cvičební pomůcky

15.Duben 2016
cvičení

Cvičební pomůcky jsou nejrůznější náčiní, která nám pomáhají při tělesných cvičení. Jejich užití může být jak v rehabilitační sféře, tak i ve sportovní.  Setkáváme se s nimi u skupinových cvičení s instruktory, v posilovnách, v tělocvičnách sportovních klubů, ale především na rehabilitačních odděleních, v léčebnách, lázních a ve fyzioterapeutických ambulancích.

Přečíst celý článek...

Dýchání a terapie

27.Únor 2016
terapie, cvičení

Dýchání je základní životní funkcí. Probíhá automaticky a samovolně, ale je možno jej naší vůli ovlivnit. Jeho hlavní funkcí je přísun kyslíku pro tkáně těla. Má i řadu dalších funkcí. Společně s kůží je v kontaktu s okolním prostředím, slouží tedy ke komunikaci i jako bariéra. Přirozené je nadechovat se i vydechovat nosem, neboť nosní sliznice při nádechu vzduch ohřívá a čistí.

Přečíst celý článek...
cvičení

V našem těle neexistuje pohyb bez zpevnění. Např. i u polknutí se účastní svaly, které chrání. Může jít o povrchovou – vnější stabilizaci trupu bez přímého vlivu na osový orgán. Při svalové síle vnitřních svalů - vnitřní stabilizace, dochází k fyziologickému (tělu přirozenému) zapojení svalů do stabilizační funkce páteře. Tuto stabilizaci vykonává tzv. hluboký stabilizační systém (HSSp). Jde o především o svaly břišní, hluboké svaly zádové, svaly pánevního dna a bránici.

Přečíst celý článek...

Nordic Walking

29.Listopad 2015
cvičení

Nordic Walking neboli Severská chůze je dynamická sportovně – zdravotní chůze se speciálními holemi. Je vhodná téměř pro všechny, jelikož nemá žádná omezení a je šetrná k pohybovému aparátu. Správně zatěžuje svaly těla, odlehčuje nosné klouby a zvyšuje výkonnost našeho srdce a plic. Proto je doporučována nejenom u potíží s pohybový aparátem, ale také u hubnutí, při kardio tréninku a na vylepšení celkové tělesné kondice.

Přečíst celý článek...

Cvičení SM systém

9.Listopad 2015
cvičení

Jedná se o celotělové cvičení s elastickým lanem. Můžeme jej vykonávat v každém věku a v podstatě kdekoli. Německy „páteř“ znamená vířící sloup. To proto, že musí být pevná, jak je nutno a zároveň pohyblivá jak je možno. Zkratka SM vypovídá o tomtéž. Jde o stabilitu a pohyblivost (mobilitu).

Přečíst celý článek...