Články podle štítků
Prevence
21.Říjen 2019Bolest v zádech je nejčastější potíží pohybového aparátu. Po infekčních onemocněních (viróza, chřipka) zaujímá druhé místo v seznamu důvodů pracovní neschopnosti. Mnoho lidí tento problém podceňuje a odkládá jeho řešení. Lidé často otálejí s vyhledáním odborné pomoci, protože si myslí, že bolest vyřeší sami s pomocí analgetik. Ani osobní zkušenost s bolestí mnohdy nestačí ke změně životní stylu.
Profesní zátěž a nemoci z povolání
8.Duben 2017Je známo, že změny na člověku probíhají vlivem tělesné konstituce (tedy genetické výbavy), opotřebení tkání věkem, a obecně působením vnitřního a zevního prostředí. Podstatnou část života trávíme v zaměstnání. Stejně podstatný je i jeho dopad na lidské zdraví. Jak na to tělesné, tak i na duševní pohodu.
Víte, že..?
6.Březen 2017Lékaři předepisují tzv. měkké techniky a ne masáže. Masáže totiž nejsou hrazené, jelikož nám nepomůžou od bolesti, ale mají primárně preventivní účinek u unavených a přetažených zad. Správně provedené manuální techniky na měkké tkáně těla mají léčebný efekt.
Jak předcházet problémům se zády
12.Únor 2017Bolest v zádech je nejčastější potíží pohybového aparátu. Po infekčních onemocněních (viróza, chřipka) zaujímá druhé místo v seznamu důvodů pracovní neschopnosti. Mnoho lidí tento problém podceňuje a odkládá jeho řešení. Lidé často otálejí s vyhledáním odborné pomoci, protože si myslí, že bolest vyřeší sami s pomocí analgetik.
Léky a doplňky stravy
8.Leden 2017V současné medicíně hraje prim léčba operativní a medikamentózní. Bohužel. Ve většině případů totiž operace řeší jen následky a léky příznaky. Samotné příčiny potíží, prevence a přirozená konzervativní léčba (fyzioterapie) stojí chybně jen na okraji zájmu. Dnes existují léky téměř na vše, o čem svědčí vydatná všudypřítomná mediální masáž. Stačí si jen otevřít noviny, internet nebo pustit televizi.
Proč si vybrat fyzioterapii a ne rehabilitaci aneb jak být chytrý, zdravý a navíc ušetřit
5.Říjen 2016Na první pohled nespornou výhodou klasické rehabilitace je to, že je zdarma. Jak se ukáže, je to výhoda jen zdánlivá. Vlastně ani ta není zdarma, ale je krytá ze zdravotního pojištění, které je nám strháváno z platu. Proto mají někteří lidé pocit, že na ni tedy mají nárok a dvakrát či vícekrát ročně si ji doslovně dopřávají. Zneužívají situace a ta je taková, že státem vybrané peníze ve zdravotnictví dávno nestačí.
Když přístroje selhávají
25.Září 2016Není pochyb o tom, že zobrazovací a laboratorní metody jsou pilířem současné medicíny. Je nemyslitelné, aby zdravotnické zařízení pracovalo bez tohoto vybavení. Zdravotnické přístroje slouží jednak k vyšetření, druhak k navádění při operacích, ale taky k prevenci. Mezi nejčastější zobrazovací metody patří rentgen, ultrazvuk, výpočetní tomografie (CT), magnetická rezonance, optické vyšetření (např. artroskopie) a elektrofyziologické (např. EMG).
Jsme to, co jíme
24.Duben 2016Můžete se zeptat deseti lidí z vašeho okolí, co je pro ně nejdůležitější. Odhadem devět z deseti vám řekne, že nejdůležitější je pro ně zdraví, potom asi rodina, práce, další hodnoty a jejich pořadí už je u každého trochu jiné. Zkuste se zeptat, co pro zdraví dělají. A co pro svoje zdraví děláte vy?
Lidské tělo a sport
17.Duben 2016Není pochyb o tom, že lidské tělo je určené k pohybu. Je to jedna ze základních vlastností člověka. Mimo přirozený pohyb, tanec a pracovní činnost jde ruku v ruce s pohybem především sportovní aktivita. Jakékoliv cvičení a sportovní aktivita má svůj účel. Motivací je nám sportovní výkon, vyšší kondice, touha po hezčím těle či jen potřeba „vyčistit si hlavu“ a samotná radost z pohybu.
Výživa člověka
10.Leden 2016V dnešní době je téma zdravé stravy doslova fenoménem, o kterém slyšíme ze všech stran. Ať už je to z důvodu většího přístupu k informacím, většímu zájmu o své tělo anebo hubnutí. Onomu zájmu odpovídá i množství nejrůznějších „nových“ a „speciálních“ diet, potravin, metod, doplňků stravy a podobně. Ty jsou za komerčním účelem nejčastěji prezentovány v mediích masivní reklamou.