Nabízím on-line návody. Jde o nejúčinnější fyzioterapeutické automobilizace a cviky při tělesných potížích. - více informací

Adresa: Masarykova 37, Brno - centrum
Tel.číslo: +420 777 502 815
Volné termíny a objednání ZDE

zdraví

Články podle štítků

Prevence

21.Říjen 2019
zdraví

Bolest v zádech je nejčastější potíží pohybového aparátu. Po infekčních onemocněních (viróza, chřipka) zaujímá druhé místo v seznamu důvodů pracovní neschopnosti. Mnoho lidí tento problém podceňuje a odkládá jeho řešení. Lidé často otálejí s vyhledáním odborné pomoci, protože si myslí, že bolest vyřeší sami s pomocí analgetik. Ani osobní zkušenost s bolestí mnohdy nestačí ke změně životní stylu.

Přečíst celý článek...
pohybový aparát, zdraví

Je známo, že změny na člověku probíhají vlivem tělesné konstituce (tedy genetické výbavy), opotřebení tkání věkem, a obecně působením vnitřního a zevního prostředí. Podstatnou část života trávíme v zaměstnání. Stejně podstatný je i jeho dopad na lidské zdraví. Jak na to tělesné, tak i na duševní pohodu.

Přečíst celý článek...

Víte, že..?

6.Březen 2017
zdraví

Lékaři předepisují tzv. měkké techniky a ne masáže. Masáže totiž nejsou hrazené, jelikož nám nepomůžou od bolesti, ale mají primárně preventivní účinek u unavených a přetažených zad. Správně provedené manuální techniky na měkké tkáně těla mají léčebný efekt.

Přečíst celý článek...
záda, zdraví

Bolest v zádech je nejčastější potíží pohybového aparátu. Po infekčních onemocněních (viróza, chřipka) zaujímá druhé místo v seznamu důvodů pracovní neschopnosti. Mnoho lidí tento problém podceňuje a odkládá jeho řešení. Lidé často otálejí s vyhledáním odborné pomoci, protože si myslí, že bolest vyřeší sami s pomocí analgetik.

Přečíst celý článek...
zdraví

V současné medicíně hraje prim léčba operativní a medikamentózní. Bohužel. Ve většině případů totiž operace řeší jen následky a léky příznaky. Samotné příčiny potíží, prevence a přirozená konzervativní léčba (fyzioterapie) stojí chybně jen na okraji zájmu. Dnes existují léky téměř na vše, o čem svědčí vydatná všudypřítomná mediální masáž. Stačí si jen otevřít noviny, internet nebo pustit televizi.

Přečíst celý článek...
zdraví

Na první pohled nespornou výhodou klasické rehabilitace je to, že je zdarma. Jak se ukáže, je to výhoda jen zdánlivá. Vlastně ani ta není zdarma, ale je krytá ze zdravotního pojištění, které je nám strháváno z platu. Proto mají někteří lidé pocit, že na ni tedy mají nárok a dvakrát či vícekrát ročně si ji doslovně dopřávají. Zneužívají situace a ta je taková, že státem vybrané peníze ve zdravotnictví dávno nestačí.

Přečíst celý článek...
zdraví

Není pochyb o tom, že zobrazovací a laboratorní metody jsou pilířem současné medicíny. Je nemyslitelné, aby zdravotnické zařízení pracovalo bez tohoto vybavení. Zdravotnické přístroje slouží jednak k vyšetření, druhak k navádění při operacích, ale taky k prevenci. Mezi nejčastější zobrazovací metody patří rentgen, ultrazvuk, výpočetní tomografie (CT), magnetická rezonance, optické vyšetření (např. artroskopie) a elektrofyziologické (např. EMG).

Přečíst celý článek...

Jsme to, co jíme

24.Duben 2016
zdraví

Můžete se zeptat deseti lidí z vašeho okolí, co je pro ně nejdůležitější. Odhadem devět z deseti vám řekne, že nejdůležitější je pro ně zdraví, potom asi rodina, práce, další hodnoty a jejich pořadí už je u každého trochu jiné. Zkuste se zeptat, co pro zdraví dělají. A co pro svoje zdraví děláte vy?

Přečíst celý článek...

Lidské tělo a sport

17.Duben 2016
cvičení, zdraví

Není pochyb o tom, že lidské tělo je určené k pohybu.  Je to jedna ze základních vlastností člověka. Mimo přirozený pohyb, tanec a pracovní činnost jde ruku v ruce s pohybem především sportovní aktivita. Jakékoliv cvičení a sportovní aktivita má svůj účel. Motivací je nám sportovní výkon, vyšší kondice, touha po hezčím těle či jen potřeba „vyčistit si hlavu“ a samotná radost z pohybu.

Přečíst celý článek...

Výživa člověka

10.Leden 2016
zdraví

V dnešní době je téma zdravé stravy doslova fenoménem, o kterém slyšíme ze všech stran. Ať už je to z důvodu většího přístupu k informacím, většímu zájmu o své tělo anebo hubnutí. Onomu zájmu odpovídá i množství nejrůznějších „nových“ a „speciálních“ diet, potravin, metod, doplňků stravy a podobně. Ty jsou za komerčním účelem nejčastěji prezentovány v mediích masivní reklamou.

Přečíst celý článek...