Nabízím on-line návody. Jde o nejúčinnější fyzioterapeutické automobilizace a cviky při tělesných potížích. - více informací

Adresa: Masarykova 37, Brno - centrum
Tel.číslo: +420 777 502 815
Volné termíny a objednání ZDE

Seznam článků

Články podle štítků

Kultivace těla

28.Listopad 2023
zdraví

Péče o tělo v různých podobách patří k základním lidským vlastnostem. Člověk se mění neustále. Věkem, vlivem prostředí, vztahů, ale i svým uvědoměním a nastavením. Biologický věk se tudíž neshoduje s kalendářním. Uvádí se, že rozdíl může dosahovat až dvaceti let. Jak vypadáme je naše vizitka. Řeč těla prozradí míru našeho sebevědomí, jakou máme náladu, jak jsme unavení, jsme-li nemocní, zranění apod.

Přečíst celý článek...
terapie, reflux

Jedná se o žaludeční reflux, při němž dochází k pronikání kyselého obsahu žaludku zpět do jícnu, který je tímto poškozován a může zde vzniknout zánět. Nejčastějším příznakem je pálení žáhy. Vznik refluxu je podmíněn nedostatečností dolního jícnového svěrače. Reflux patří mezi nejčastější poruchu trávicího aparátu. Zhoršuje kvalitu života, vytváří značnou ekonomickou zátěž, snižuje produktivitu a vyžaduje terapii.

Přečíst celý článek...

Prevence

21.Říjen 2019
zdraví

Bolest v zádech je nejčastější potíží pohybového aparátu. Po infekčních onemocněních (viróza, chřipka) zaujímá druhé místo v seznamu důvodů pracovní neschopnosti. Mnoho lidí tento problém podceňuje a odkládá jeho řešení. Lidé často otálejí s vyhledáním odborné pomoci, protože si myslí, že bolest vyřeší sami s pomocí analgetik. Ani osobní zkušenost s bolestí mnohdy nestačí ke změně životní stylu.

Přečíst celý článek...

Akutní stavy

3.Červenec 2017
pohybový aparát

Existuje ve fyzioterapii pojem akutní stav? Kdy a kde bývá akutně postižen pohybový aparát? Kam se v případě takové stavu obrátit? Lze se akutním stavům vyvarovat? Odpovědět na tyto otázky je cílem tohoto článku.

Přečíst celý článek...

Krční páteř, bedra, koleno a další neduhy – když bolí, pomůže fyzioterapeut. Podle čeho ho vybrat a vyplatí se připlatit si?

Přečíst celý článek...
pohybový aparát, zdraví

Je známo, že změny na člověku probíhají vlivem tělesné konstituce (tedy genetické výbavy), opotřebení tkání věkem, a obecně působením vnitřního a zevního prostředí. Podstatnou část života trávíme v zaměstnání. Stejně podstatný je i jeho dopad na lidské zdraví. Jak na to tělesné, tak i na duševní pohodu.

Přečíst celý článek...

Víte, že..?

6.Březen 2017
zdraví

Lékaři předepisují tzv. měkké techniky a ne masáže. Masáže totiž nejsou hrazené, jelikož nám nepomůžou od bolesti, ale mají primárně preventivní účinek u unavených a přetažených zad. Správně provedené manuální techniky na měkké tkáně těla mají léčebný efekt.

Přečíst celý článek...
záda, zdraví

Bolest v zádech je nejčastější potíží pohybového aparátu. Po infekčních onemocněních (viróza, chřipka) zaujímá druhé místo v seznamu důvodů pracovní neschopnosti. Mnoho lidí tento problém podceňuje a odkládá jeho řešení. Lidé často otálejí s vyhledáním odborné pomoci, protože si myslí, že bolest vyřeší sami s pomocí analgetik.

Přečíst celý článek...
zdraví

V současné medicíně hraje prim léčba operativní a medikamentózní. Bohužel. Ve většině případů totiž operace řeší jen následky a léky příznaky. Samotné příčiny potíží, prevence a přirozená konzervativní léčba (fyzioterapie) stojí chybně jen na okraji zájmu. Dnes existují léky téměř na vše, o čem svědčí vydatná všudypřítomná mediální masáž. Stačí si jen otevřít noviny, internet nebo pustit televizi.

Přečíst celý článek...
cvičení

Ať už se nazývá zdravotní, kompenzační, zdravotně-kompenzační či jakékoliv jiné cvičení s cílem odstranit tělesné potíže a cítit se dobře, jedná se v podstatě o totéž. Tímto vyrovnávacím cvičením nahrazujeme nedostatek přirozeného pohybu v dnešním pohodlném životě. Většina lidí má sedavé zaměstnání, jezdí do práce autem či jiným dopravním prostředkem a ve volném čase rovněž nemá dostatek přirozeného pohybu.

Přečíst celý článek...