Nabízím on-line návody. Jde o nejúčinnější fyzioterapeutické automobilizace a cviky při tělesných potížích. - více informací

Adresa: Masarykova 37, Brno - centrum
Tel.číslo: +420 777 502 815
Volné termíny a objednání ZDE

záda

Články podle štítků

záda, zdraví

Bolest v zádech je nejčastější potíží pohybového aparátu. Po infekčních onemocněních (viróza, chřipka) zaujímá druhé místo v seznamu důvodů pracovní neschopnosti. Mnoho lidí tento problém podceňuje a odkládá jeho řešení. Lidé často otálejí s vyhledáním odborné pomoci, protože si myslí, že bolest vyřeší sami s pomocí analgetik.

Přečíst celý článek...

Vertebropaté

18.Listopad 2016
záda

Za vertebropaty jsou označováni lidé, kteří mají bolesti zad, respektive páteře. Asi každý z nás má s ní již nějakou zkušenost. Uvádí se, že ¾ pacientů u praktických lékařů jsou zde pro bolesti pohybového aparátu. To proto, že pohybový systém je nejčastější zdroj či projektor bolesti, i když primární příčina bolesti může být i jinde v těle. Příčina bolesti hlavy, zad a kloubů je přímo v pohybovém aparátu zhruba z  50%.

Přečíst celý článek...

Skolióza

5.Prosinec 2015
záda

Skolióza je růstová deformita páteře, která způsobuje poruchy tvaru, držení a funkce páteře. Vyskytuje se zhruba u 2 lidí ze 100. Většina skolióz vzniká z neznámé příčiny, pouze malé množství je následkem kratší jedné dolní končetiny nebo změnami v oblasti pánve. Skolióza se zvýrazňuje v období puberty a nejčastěji ji jako první rozpozná lékař při preventivní prohlídce.

Přečíst celý článek...

Výhřez ploténky

30.Listopad 2015
záda

V lidském těle máme 23 meziobratlových plotének. Nejsou mezi všemi obratli, neboť u kostrče a křížové kosti dochází k srůstu obratlů během vývoje. Jedná se o takové houbičky z vazivové chrupavky. Každá plotýnka je složená z rosolovitého jádra uvnitř, který je obklopen elastickým prstencem. Dohromady působí jako tlumič nárazů na páteř. Během přirozeného pohybu, a to především při chůzi, se ploténky stlačují a poté uvolňují.

Přečíst celý článek...

Ústřel zad

17.Listopad 2015
záda

Ústřel zad nazýváme různě: houser, ischias, blokáda, skřípnutí, hexenšus, odborně lumbago. Pod těmito označeními se skrývají bolesti v oblasti bederní páteře vzniklé úrazovým mechanismem. Tato svalově-kloubní reakce má za úkol zabránit postižení nejdůležitější struktury v těch místech a tou je páteř. Jde tedy o ochrannou reakci organismu.

Přečíst celý článek...
záda

Poučka o škole zad říká, že jde o optimalizaci pohybů při zátěži. Klade si za cíl obeznámit pacienty s důvody vzniku bolestí zad a jak jim efektivně předcházet. Učí nás uvědomění si vlastního těla.

Přečíst celý článek...