Nabízím on-line návody. Jde o nejúčinnější fyzioterapeutické automobilizace a cviky při tělesných potížích. - více informací

Adresa: Masarykova 37, Brno - centrum
Tel.číslo: +420 777 502 815
Volné termíny a objednání ZDE

terapie

Články podle štítků

Tenisový loket

30.Květen 2024
pohybový aparát, terapie

Jedná se o úponové bolesti lokte vzniklé z přetížení svalů předloktí. Tato velmi častá diagnóza dostala svůj název podle sportu, kde také může vzniknout ale v praxi si ji „vyrobíme“ spíše jinými činnostmi. Nejčastěji jsou to opakované stereotypní pohyby. V kancelářském zaměstnání jsou to klikání myší, rizikové manuální práce představují např. šroubování, sekání, krájení, mačkání, hnětení, úklidové činnosti, atd.

Přečíst celý článek...

Artróza

15.Únor 2024
pohybový aparát, zdraví, terapie

Jedná se o nejčastější postižení kloubů. Dochází k nadměrnému opotřebení chrupavky, posléze i ke změnám kosti a měkkých tkání kloubu. Takto postižen může být každý kloub, ale nejčastěji trpí artrózou klouby kolenní, kyčelní, klouby ruky a páteře. Četnost roste s věkem a v seniorském věku artróza již obtěžuje 9 z 10 lidí. Projevuje se typicky bolestí a omezením pohyblivosti, které přivádějí pacienty do ortopedických ambulancí.

Přečíst celý článek...
terapie, reflux

Jedná se o žaludeční reflux, při němž dochází k pronikání kyselého obsahu žaludku zpět do jícnu, který je tímto poškozován a může zde vzniknout zánět. Nejčastějším příznakem je pálení žáhy. Vznik refluxu je podmíněn nedostatečností dolního jícnového svěrače. Reflux patří mezi nejčastější poruchu trávicího aparátu. Zhoršuje kvalitu života, vytváří značnou ekonomickou zátěž, snižuje produktivitu a vyžaduje terapii.

Přečíst celý článek...

Chiropraxe

1.Srpen 2016
terapie

Chiropraxe je napravování kostěných struktur do správné (původní) pozice. Děje se tak pasivně, nárazem či prudkým trhnutím, které provádí terapeut.  Patří tedy mezi manipulační metody, jež se vyvinuly z tradiční lidové medicíny. Skutečná chiropraxe vznikla v USA už na konci 19. stol. a dodnes se tam těší značné popularitě. Nicméně klasická (vědecká) medicína chiropraxi neuznává.

Přečíst celý článek...

Co je to hypermobilita?

26.Červen 2016
terapie, pohybový aparát

Hypermobilita je zvýšená kloubní pohyblivost. Nejde tedy o nemoc či diagnózu. Zastoupení v populaci je přibližně 20 procent. Hypermobilita se týká měkkých tkání, jako jsou vazy, šlachy a klouby. Svaly mívají nižší napětí a vazivový aparát je složen z druhů kolagenních a elastických vláken, která jsou protažlivější než je průměr. Ve výsledku nám tento stav zajišťuje větší rozsah pohybu v kloubech či páteři.

Přečíst celý článek...

Nohy

25.Červen 2016
pohybový aparát, terapie

Nohy neboli chodidla jsou nejspodnějším článkem dolní končetiny. V rámci celku nám slouží především k lokomoci. O důležitosti dolní končetiny jako celku svědčí i to, že o rychlosti podání v tenise nebo síle hodu rozhoduje více jak z poloviny převod sil od země nahoru. Samotné funkce nohy jsou spojeny s tím, že nám noha zajišťuje kontakt s podložkou. Jsou to statika, dynamika, stabilita a vnímání polohy, pohybu aj. pomocí receptorů.

Přečíst celý článek...

Dýchání a terapie

27.Únor 2016
terapie, cvičení

Dýchání je základní životní funkcí. Probíhá automaticky a samovolně, ale je možno jej naší vůli ovlivnit. Jeho hlavní funkcí je přísun kyslíku pro tkáně těla. Má i řadu dalších funkcí. Společně s kůží je v kontaktu s okolním prostředím, slouží tedy ke komunikaci i jako bariéra. Přirozené je nadechovat se i vydechovat nosem, neboť nosní sliznice při nádechu vzduch ohřívá a čistí.

Přečíst celý článek...

Alternativní medicína

16.Leden 2016
terapie

Alternativní medicína je odvětví zdravotnických metod a prostředků, které jsou naší klasickou tzv. západní medicínou za léčebné nepovažovány. Důvodem k tomu je jejich neprokázána účinnost. Uvádí se, že působí jen v rámci hojivých sil organismu a placebo efektu. V jiném koutu světa však mohou být často uznávány. Alternativní medicína zde byla v podobě lidového léčitelství vždy.

Přečíst celý článek...

Masáž

1.Leden 2016
terapie

Masáž patří do široké oblasti fyzikální terapie. Při ní dochází k působení nějaké fyzikální energie (teplo, světlo, aj.) na lidské tělo. U masáže jde o konkrétně o mechanoterapii, tedy působení mechanické energie (práce rukou maséra) nebo silovou aktivitu u přístrojové masáže. Cílem všech fyzikálních terapií je ovlivnění či posílení hojivých sil organismu.

Přečíst celý článek...

Orgánová terapie

11.Listopad 2015
terapie

Orgánová terapie je odborné ošetření vnitřních orgánů těla a jejich závěsných aparátů. Týká se to jak orgánů v dutině hrudní, břišní, tak i orgánů umístěných v oblasti pánve.

Přečíst celý článek...